FANDOM


Wilpharma

WilPharma - Putting the health of our seniors.


2 Mart 1983 yılında Spence Novac tarafından kuruldu. sloganı "Putting the health of our seniors" olarak tanımlandı. Amerika'da bir ingiliz tarafından kurulan bu şirket, ilaç yapımı alanında kendini kısa sürede etkili bir şekilde gösterdi. Bir kaç yıl içinde Dünya'ya açılan WilPharma Kuruluşunun 10. Yılı'nda 132 ülkeye ilaçlarını ulaştırmayı başardı. 1998 yılının Şubat ayında yönetim kurulu başkanı Spence Novac ilerleyen yaşı nedeniyle tüm yetkilerini Derek Wish'e devrettiğini bildirdi ve yönetim kurulu başkanlığına getirdi. Şirket yeterli kaynağı elde ettiğinde, 1 Mart 1998'de 15.Yılını kutlamaya hazırlanan WilPharma, 15.Doğumgününde Wish tarafından Gen Bilimine yöneltildi. 2 Mart 1998'dede bu bütün Dünya'ya bir basın toplantısı ile bildirildi. İnsanlığın başına bela olan kronik hastalıklara karşı en büyük ilacın bu olduğunu iddia eden Wish, kısa süre sonra kendini haklı çıkartabildi. WilPharma 11 Kasım 2003'te ilk olarak bir kronik hastalığa BGC(backdoors of genetic codes) sistemi (bu sistem Lara Morrison tarafından geliştirildi) ile karşı koydu. Bu büyük gelişmeden sonra şirketin beklenmeyen siyasi güçleri baş gösterdi. Bu konuda hükümetin tam desteğini alan WilPharma bir çok akılalmaz deneyleri Lara Morrison'un önderliğinde ABD hükümetinin özel izniyle yapmıştır. Bir ara şirket kendi içinde hırsızlık sorunu ile karşılaşmış ve kamuoyuna test örneklerinin çalındığını bildirmişti.Daha sonra şirket Wish'in direktifleri doğrultusunda ilaç sektöründen tamamen geri çekildiğini açıkladı.30 Haziran 2005'te LM-7 adlı programlanabilir bir virüs Baş Araştırmacı Lara Morrison tarafından geliştirildi. Virüsün üretim amacı hastalıklı bedenlere göre programlanıp tedavi etmeye yöneliktir. Bu buluştan sonra Wish tarafından WilPharma'nın Gen Departmanının başına getirildi. Ayrıca LP-1(kod adı No Inteltility) adlı virüsüde yaklaşık 1.5 sene sonra üreten Lara Morrison, bu virüs sayesinde 49 yaşında kendine ikiz çocuk dünyaya getirdi. Başka alanlara yönelen ve büyüyen WilPharma, ismini Spence Novac'ın anısına değiştirmemiş WilPharma'nın global olduğunu açıklamıştır.28 Eylül 2008'de LM-7 salgınından tam 3 yıl sonra WilPharma, Yönetim Kurulu Başkanı Eric Humpman tarafından iflası açıklandı ve tüm tesisleri kapatıldı.


Derek Wish tarafından kurulan departmanlar(tesisler) ve alt kuruluşlar:


WilGenSYS - WilPharma Genetic Systems WilSS - WilPharma Security Systems WilSSF - WilPharma Special Squad Forces WilBCS - WilPharma Biohazard Countermeasure Service WilPharma - NYC Tesisleri (Genetik) WilPharma - Ohio Tesisleri (Genetik) WilPharma - Londra Tesisleri (Genetik) WilPharma - Tokyo Tesisleri (Genetik) WilPharma - St.Petersburg Tesisleri (İlaç) WilPharma ilaç sektöründen çekildi ancak isimde değişikliğe uğratılmadı.


Spence Novac tarafından kurulan departmanlar(tesisler) ve alt kuruluşlar:


WilPharma - L.A (İlaç) WilPharma - Kansas City (İlaç) WilPharma - Detroit (İlaç) WilPharma - Athens (İlaÇ) WilPharma - Istanbul (İlaç) WilPharma - Tehran (İlaç) WilPharma - Beijing (İlaç)